| درباره ما | امروز چهارشنبه 06 خرداد 1394شیب افزایش قیمت حامل های انرژی ملایم خواهد بود

موضوع: برگزیده ها, سر خط خبرها, اقتصادی | تاریخ: 10 بهمن 1392 کد خبر: 48681

شیب افزایش قیمت حامل های انرژی ملایم خواهد بود

شیب افزایش قیمت حامل های انرژی ملایم خواهد بود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از پیش بینی های دولت در خصوص افزایش قیمت های حامل های انرژی این است که شیب افزایش قیمت حامل های انرژی بسیار ملایم باشد تا شوک جدید به اقتصادی که در شرایط نامناسب به سر می برد ، وارد نشود.


به گزارش پایگاه اراده ملی ، علی طیب نیا امروز در همایش جهت گیری اقتصادی وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شده است، درجمع خبرنگاران از اجرای بسته سیاستی اقتصادی کامل با همکاری مجلس خبر داد و تاکید کرد: دولت یازدهم تاکنون ارتباط بسیار نزدیک و مثبتی با مجلس داشته و تعهدات خود را ادا کرده است.


وی گفت: رابطه نزدیک دولت و مجلس در بررسی لایحه بودجه 93 دیده شد و برای اولین بار در تاریخ ایران دولت لایحه بودجه را بموقع به مجلس ارائه کرده است. وی ادامه داد: مجلس همکاری لازم را با دولت داشته است و لایحه بودجه دولت به نحو مطلوب در کمیسیون تلفیق رسیدگی شد و کمترین انحراف و تغییر در آن ایجاد شد و برخی تغییرات هم در جهت مثبت بوده است.


طیب نیا با ابرازامیدواری از اینکه لایحه بودجه درصحن مجلس به بهترین شکل بررسی خواهد شد، افزود : ارتباط نزدیکی با مجلس داریم و مواردی که یکی از دغدغه های مجلس و دولت است درکارگروه های مشخص بررسی شده است و زمانی که مراحل کارشناسی لوایح به نحو مناسب انجام شود به صورت طبیعی تفاهم دوطرف به دست می آید و زمینه بروز اختلاف احتمالی به حداقل می رسد.


وزیر اقتصاد درباره شیب رشد قیمت حامل های انرژی تاکید کرد: براساس قانون و نیازهای ساختاری جامعه ما قیمت های حامل های انرزی باید اصلاح شود، اما با توجه به اینکه ما در شرایط رکود تورمی به سر می بریم و افزایش قیمت های حامل های انرزی می تواند تاثیر منفی بر رکود و تورم داشته باشد، دولت مجموعه سیاستی خود را به گونه ای طراحی کرده است که حداقل آثار سوء را در کنار حداکثر مزایا داشته باشد.


وی ادامه داد: یکی از پیش بینی های دولت در این خصوص این است که شیب افزایش قیمت حامل های انرژی بسیار ملایم باشد تا شوک جدید به اقتصادی که در شرایط نامناسب به سر می برد ، وارد نشود.


طیب نیا تاکید کرد: دولت خوشبختانه در مهار تورم تا میزان بالایی موفق عمل کرده و توانسته است نرخ تورم که را در یک ماه خرداد 3و نیم درصد بود به نیم درصد کاهش دهد و موفقیت های چشمگیری داشته است. وزیر اقتصاد تورم ملایم را یکی از پیش نیازهای هدفمندی یارانه ها دانست و گفت:با توجه به اینکه با وجود کاهش نرخ تورم همچنان کشور در وضع رکود اقتصادی به سر می برد دولت شیب افزایش حامل های انرژی را ملایم انتخاب کرده است.


وی افزود: افزایش قیمت حامل های های انرژی باید با شیب ملایم به سمت قیمت های هدف حرکت کند و در دوره چند ساله به قیمت هدف برسیم تا اثار منفی به حداقل برسد.طیب نیا تاکید کرد : در کنار آن دولت بسته سیاستی پولی ، مالی و ارزی را به صورت کاملا هماهنگ تنظیم کرده است به گونه ای که در مرحله هدفمندی یارانه ها دچار تورم و مشکلات ناشی از تغییر نرخ ارز و موارد مشابه نشویم.


وزیر اقتصاد تاکید کرد: تدابیر لازم برای حمایت از تولید و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در شرایط اصلاح قیمت انرژی و همینطور سیاست تجاری مناسب آماده شده و قرار است بسته سیاستی کامل و همه جانبه اجرا شود تا هم از منافع هدفمندی برخوردار شویم و هم آثار و زیان های احتمالی را به حداقل برسانیم.


برچسب ها: طیب نیا ، وزیر اقتصاد ، همکاری ، مجلس ، بسته ، سیاستی ، اقتصادی ،
0
ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *


تماس با ما | درباره ما | پيوندها گفتگوی ویژه خبری      نگاه 1      آموزش      ورزش از نگاه 2      سینما 1      آشپزی     
صرفاً جهت اطلاع      شناسنامه      به روز      ورزش و مردم      سینما 4      شکرستان     
حساس نشو      مناظره      کتابنامه      نود      هفت      جمعه به جمعه     
پیک بامدادی      راز      گزارش هفتگی      ویتامین 3      رادیو هفت      فیلم های انیمیشن     
بسته کامل اخبار      آینه      شما و سیما      کافه سوال      جادوی موسیقی      نماهنگ