کوچ بخش خصوصی به پیام رسان‌هاى داخلى

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شوراى عالى فضاى مجازى گفت:
چهارشنبه بعدازظهر که دولت اعلام کرد که از پیام رسان‌های خارجی خارج می‌شود شاهد یک جنب و جوش جدیدی در پیوستن به پیام رسان‌های داخلی هستیم.

از لحاظ کمی و کیفی شاهد جنب وجوش زیادی در پیام رسان‌های داخلی هستیم، حدود ۲۷ درصد از بازدید مطالب در تلگرام و ۱۷ درصد از تولید مطالب در تلگرام از بازه زمانی یاد شده به بعد کاسته شد.

براساس گزارشی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ما داده است حدود ۱۰ درصد از پیک ترافیک تلگرام در این مدت کاسته شده است و بیش از این مقدار شاهد فعالیت کاربران در پیام رسان‌های داخلی هستیم.

در کمتر از ۴ روز ۶ میلیون نفر به پیام رسان‌های داخلی اضافه شدند، در روز‌های اخیر شاهد استقبال و اعتماد مردم به #پیام_رسان های داخلی هستیم، ابتدا تمرکز ما بر کوچ دولتی هاست و کوچ دولتی‌ها قرار است تا چهارشنبه خاتمه پیدا کند.

برنامه ما پس از کوچ دولتی‌ها، کوچ بخش‌های غیردولتی و کسب و کارهاست. بخشنامه‌های متعددی صادر شده است و جلسات متعددی با بخش خصوصی داشتیم و امیدواریم از روز سه شنبه یک کوچ منظم با سرعت بالا در بخش خصوصی داشته باشیم.

درباره مسدود شدن تلگرام فعلا هیچ زمانی مشخص نشده است، ما از مسدود کردن استقبال نمی کنیم، بلکه خواهان آن هستیم که مردم خودشان ازتلگرام کوچ کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.