چهارمین نشست علمی – تخصصی «آینده پژوهی کیفیت محتوا در فضای مجازی»

معاونت فضای مجازی صدا و سیما

چهارمین نشست علمی – تخصصی «آینده پژوهی کیفیت محتوا در فضای مجازی»

کارگاه  سناریو سازی پیشرفته با نرم افزار ScenarioWizard

معاونت فضای مجازی در بیست و پنجم مهر ماه سال جاری، چهارمین نشست از سلسله نشست های علمی- تخصصی را با عنوان کلی «آینده پژوهی کیفیت محتوا در فضای مجازی« برگزار کرد. کارگاه اول این دوره، « سناریو سازی پیشرفته با نرم افزار ScenarioWizard » با حضور مدیران و کارشناسان این معاونت، و توسط جناب آقای دکتر محمد مهدی مولایی، در اتاق جلسات معاونت فضای مجازی  برگزار شد.

در این نشست آقای دکتر مولایی به محتوای فضای مجازی در افق سال 1404 پرداختند و دیدگاه هایی را در این زمینه مطرح کردند.  ایشان نیز افزودند :آینده پژوهی، حوزه ای برای تفکر نظام مند در مورد آینده های بدیل است.

آقای دکتر مولایی ، سخنران نشست علمی- تخصصی مذکور، عوامل مؤثر بر کیفیت محتوای فضای مجازی را در قلمرو مورد نظر معرفی کردند و به تحلیل اثرات متقابل عوامل، با استفاده از روش تحلیل ساختاری پرداخته و چند سناریو را در اینباره مطرح کردند.

ایشان،  چگونگی کاربرد نرم افزار ScenarioWizard  را مطرح کردند و مقرر شد تا به منظور آشنایی هر چه بیشتر با مفاهیم ارائه شده و کاربرد این نرم افزار ، حاضرین به تهیه لیست توصیف گرها ( متغیرها) درباره آینده محتوای صوتی فضای مجازی ( در قلمرو سال 1404) پرداخته و  در کارگاه بعدی به بحث و گفت و گو در این زمینه بپردازند.

لازم به ذکر است که دیگر کارگاه های مرتبط با موضوع «آینده پژوهی کیفیت محتوا در فضای مجازی» با عناوین ذیل و در روزهای تعیین شده، در سالن جلسات معاونت فضای مجازی برگزار خواهد شد:

  • تحلیل بازیگران و آشنایی با نرم افزار Mactor چهارشنبه 2 آبان 1397، ساعت 12-9
  • پس نگری ) Backcasting) شنبه 5 آبان 1397، ساعت 12-9

سلسله نشست های معاونت فضای مجازی به طور مرتب ، در زمان های تعیین شده و با بهره گیری  از دانش اساتید و متخصصان برجسته حوزه فضای مجازی برگزار می شود.

همکاران متخصص ،کارشناسان فعال در حوزه فضای مجازی و علاقه مندان به این حوزه می توانند در این نشست شرکت نمایند. به تمامی همکارانی که در این نشست شرکت نمایند گواهینامه شرکت در نشست تخصصی ارائه خواهد شد.

همکاران محترم می توانند برای اطلاع بیشتر برای شرکت در این نشست با شماره های 29152508 و 29152627 تماس حاصل نمایند.

فایل جلسه اول_بخش 1

فایل جلسه اول_بخش 2

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.