فراخوان شرکت در مسابقه فیلمنامه نویسی

اداره کل تامین و تولید معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما به منظور بهره‌­مندی از ظرفیت و توانمندی‌­های موجود در حوزه فیلمنامه نویسی و در راستای توجه به جایگاه فیلمنامه به عنوان عنصر خلاقانه و اصلی در آثار نمایشی،مسابقه فیلمنامه نویسی برگزار می کند. رویکرد اصلی این مسابقه انتخاب طرح یا فیلمنامه هایی اعم از تالیفی یا اقتباسی در ژانرهای مختلف و موضوعات متنوع  است. بر اساس این فراخوان؛به آثاربرگزیده، جوایز ویژه ای اهدا خواهد شد. این اداره کل آثار برگزیده بخش مسابقه را خریداری یا در مراحل تولید حمایت خواهد کرد

هنرمندان و صاحبان طرح ها در صورت تمایل برای شرکت در این مسابقه می توانند طبق شرایط و مقررات، فیلمنامه و طرح‌­های خود را به آدرس الکترونیکی دبیرخانه مسابقه به نشانی info@shimaiptv.ir ارسال نمایند.

علاقمندان برای دریافت و تکمیل فرم و سایراطلاعات مورد نیاز به فرم درخواست موجود در همین صفحه مراجعه نمایند.

مهلت ارسال آثار جهت شرکت در مسابقه فیلمنامه­ نویسی تا ۱۵ مرداد۱۳۹۸ است.

همچنین می توانید از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰ با شماره تلفن۲۹۱۵۳۲۵۰-۰۲۱ تماس بگیرند.

دریافت فرم درخواست

  • شرایط عمومی مسابقه

۱- شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است.

۲- ضروری است براساس متن ارسالی، قبلاً فیلمی ساخته نشده باشد .

۳-در صفحه اول فیلمنامه­ های ارسالی تنها باید نام فیلمنامه و مشخصات صاحب اثر قید شود.

۴- فیلمنامه ­ها باید با رعایت اصول حروف نگاری با فونت B Nazanin ، سایز۱۴، فاصله خطوط یک و نیم و فقط به صورت فایلpdf   به نشانی دبیرخانهinfo@shimaiptv.ir ارسال گردد.

۵-برای طرح و فیلمنامه اقتباسی ذکر نام اصلی اثر، نویسنده و مترجم آن ضروری است.

۶- نگارش خلاصه یک صفحه ­ای در صفحه ای جداگانه الزامی است.

۷-صاحبان طرح ها، برای بیان انگیزه‌ خود درانتخاب سوژه،  دریک یادداشت جداگانه، می‌توانند به طورمختصر اطلاعاتی در اختیار کمیته انتخاب قرار دهند. همچنین خوب است قید شود داستان فیلم درکجا ( موقعیت تاریخی، جغرافیائی ) اتفاق می افتد. ( بعنوان مثال : درشهر اهواز، بعداز پایان جنگ).

۸- فیلمنامه نویس درانتخاب ژانر، آزاد است.

  • مقررات مسابقه

۱- شرکت در مسابقه تنها از طریق تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آثار به آدرس الکترونیکی دبیرخانه به نشانی info@shimaiptv.ir   امکان­پذیر است.

۲-فردی که فرم ثبت نام مسابقه را تکمیل و ارسال می کند به عنوان صاحب اثر شناخته می شود.

۳- تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در مسابقه به معنای قبول تمام مقررات مسابقه است و تصمیم نهایی در مورد نکاتی که در مقررات پیش بینی نشده باشد بر عهده ستاد برگزاری خواهد بود.

۴- شرکت کنندگان آثار خود را در دو مرحله ارسال می نمایند. الف)در مرحله اول؛ارسال طرح یا سیناپس             ب) در مرحله دوم ؛ارسال اصل فیلمنامه پس از تائید طرح اولیه.

۵-در بخش سریال ارائه خلاصه طرح به همراه یک قسمت فیلمنامه (در مرحله دوم) ضروری است

۶-  هر اثر دریافتی در هر بخش توسط یک گروه متشکل از هیئت انتخاب مورد مطالعه وارزیابی قرار گرفته و آثار راه یافته به بخش مسابقه به هیئت داوران عرضه خواهد شد.

۷ – فیلمنامه می‌تواند توسط یک یا چند نفر بطور مشترک نوشته شده باشد. لازم است نویسنده(ها) یک خلاصه از بیوگرافی خود رابه همراه پرونده ارسال نمایند.

۸- مسئولیت پاسخگویی به هر گونه ادعای افراد حقیقی یا حقوقی در زمینه مالکیت اثر ارائه شده بر عهده ارسال کننده اثر است و معاونت فضای مجازی هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت.

  • جایزه‌ها:

در این دوره، سه جایزه نقدی به 3 نفر اول اهداخواهد شد: جایزه نفر اول به مبلغ پنجاه میلیون ریال، جایزه نفر دوم سی میلیون ریال  و جایزه نفر سوم بیست  میلیون ریال .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.