پاسخ دبیر شورای عالی فضای مجازی به فارس

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره نقش آفرینی شورا در حل مشکل چندین ساله قانون کپی رایت در ایران گفت: در حال حاضر موضوع حمایت و حفاظت از داده ها در اولویت شورای عالی فضای مجازی است و به زودی به تصویب این شورا خواهد رسید تا داده های مردم و حریم خصوصی شهروندان حفظ شود و در مرحله بعد موضوع مالکیت معنوی را مطرح می کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه تدوین این قانون سه قوه باید همکاری کنند و در شورای عالی فضای مجازی می توانیم سیاست گذاری و توصیه کنیم و تصمیم داریم چارچوب سیاستی این حوزه را مشخص کنیم تا این قانون بهتر نوشته شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین درباره وضعیت اجرای مصوبه این شورا برای حمایت از پیام رسان های داخلی گفت: وزارت ارتباطات مجری وام 5 میلیارد تومانی به پیام رسان های داخلی است که اعلام می کند از سمت این وزارتخانه مشکلی وجود ندارد و اعطای این وام مراحل نهایی را می گذراند.

وی گفت: هم اکنون پیام رسان های داخلی حدود 12 تا 13 میلیون کاربر دارند.

فیروزآبادی درباره آئین نامه های متعددی که نیاز بود توسط سازمان های مختلف در این باره تدوین شود، گفت: وزارت ارتباطات آئین نامه خود را تدوین کرده و تحویل داده است، صدا و سیما همکاری خوبی در این زمینه با مرکز ملی فضای مجازی دارد و در حوزه مسئولیت محول شده عمل کرده است اما قوه قضائیه باید آئین نامه ای را ارائه می داد که منتظر هستیم و تأخیر دارد. وزارت ارشاد نیز هنوز مسئولیت خود را انجام نداده و تأخیر دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.