آیین افتتاحیه سومین نمایشگاه «کار ایران»

دکتر محمد شریف خانی: هدف ایجاد نشاط در میان نخبگان جوان کشور است/ رشد دو برابری مشاغل و شرکت های حاضر در سومین نمایشگاه «کار ایران»

آیین افتتاحیه سومین نمایشگاه «کار ایران» صبح امروز با حضور دکتر محمد شریف خانی معاون فضای مجازی رسانه ملی، دبیر نمایشگاه و عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فضای مجازی، در آغاز این نشست، شریف خانی ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به حاضرین گفت: ابتدا میخواهم درباره اهمیت کاری که هم اکنون در کنار هم مشغول انجامش هستیم، صحبت کنم؛ اساسا یکی از سخت ترین کارها در دانشگاه شریف این است که بتوانید با دانشجویان نخبه و توانمندی که انتظارشان از زندگی بسیار بیشتر از آدمهای متوسط است، سر کنید و آنها را به شکلی مستمر امیدوار و با نشاط نگه دارید.

وی افزود: کار کردن با آدمهای باهوش هم لذتبخش و هم سخت است؛ لذتبخش از این حیث که هربار آنها را می بینید با ایده های بکر و بدیعشان مواجه می‌شوید و این احساس، تجربه بسیار لذت بخشی است؛ اما سختی کار با نخبگان در این است که این آدمها انتظارشان از زندگی بسیار زیاد است؛ آنها همواره میخواهند که دیده شوند و تأثیرات مثبتشان در زندگی خود و دیگران برای همیشه باقی بماند؛ این آدمها روحیه بلندپروازانه ای دارند و هیچ گاه به کم راضی نیستند. معاون فضای مجازی رسانه ملی عنوان کرد: در این مقطع، حفظ امید و نشاط درمیان چنین افراد نخبه و مستعدی کار بسیار سختی است؛ با این وجود، نقطه شروع فعالیت و انگیزه اصلی ما از برپایی نمایشگاه کار، ایجاد چنین فضای پر شور و با نشاطی بود.

وی ادامه داد: در این سالها متوجه شدیم که یکی از عناصر کلیدی و انگیزه بخش برای جوانان نخبه کشور، بحث اشتغال است؛ بدین معناکه ظرفیتی به وجود آید تا توانمندیهای واقعی این جوانان مستعد دیده شده و در نهایت به ثمره ای ماندگار تبدیل شود؛ این اتفاقی بود که ما دوست داشتیم رقم بخورد.

دبیرسومین نمایشگاه کاریادآور شد: روند رو به رشدی که از بدو برپایی نمایشگاه «کار ایران» در حوزه اشتغال و کارآفرینی اتفاق افتاد، خود مؤید این نکته است که اگر جوانان ما در جایگاه و شرایط درست و مناسبی قرار گیرند، می‌توانند حس رشد و بلند پروازی خود را ارضا کنند؛ امیدواریم با جذب نیروهای جوان و تازه نفس، بتوانیم فصل جدیدی را برای رسیدن به اهداف بزرگمان رقم بزنیم.

عضوهیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: خوشبختانه امسال به همت دوستان و همکاران خوب و پرتلاشم، هم از لحاظ تعداد شرکت های حاضر در نمایشگاه و هم از حیث میزان مشاغل عرضه شده، با تنوع و رشد کمی و کیفی قابل توجهی مواجهیم؛ رشدی دو برابر که چنین جهشی جای تقدیر و تشکر فراوان دارد و امیدوارم این روند صعودی در آینده نیز تداوم داشته باشد.

شریف خانی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه باید وجه همت ما قرار گیرد این است که شهود کارجویان را نسبت به بالفعل شدن ظرفیت های بالقوه شان افزایش دهیم؛ بحمدالله این اتفاق در نمایشگاه جاری با برپایی کارگاههای آموزشی متعدد و متنوع شکل خواهد گرفت و امسال، نخستین سالی است که اجرای آن را آغاز کرده ایم؛ بی شک افراد جویای کار می‌توانند با حضور در این کارگاههای تخصصی، شانس جذب خود را در شرکت های حاضر در سومین نمایشگاه «کار ایران» افزایش دهند.

انتهای پیام/

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.