افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از قاب «سپهر آوا»

حضور فعال ارکستر سمفونیک صدا و سیما در تقویم هنری سال۹۹
رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما در گفتگو با سپهر رسانه درباره جزییات اجرا این گروه توضیح داد.
آرش امینی رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما در گفتگو با شبکه سپهر رسانه معاونت فضای مجازی رسانه ملی گفت: از یکم تیرماه افتخار داشتم رهبری ارکستر سمفونیک صدا و سیما را به عهده بگیرم.
وی ادامه داد: چند ماهی بخش های فنی و کمبود نوازنده ارکستر را جبران کردیم،آقای دکتر نراقیان رییس مرکز موسیقی صدا و سیما از گروه حمایت کردند و تمام کمبودهای ما جبران شد.
امینی عنوان کرد: از ابتدای ما با یک تیم کامل تمرینات خود را شروع کردیم و گروه به خوبی جلو رفت و توانستیم به خودمان جرات بدهیم که اقای کراف مورژا مدرس و نوازنده از کشور روسیه را به ایران دعوت کنیم که در جشنواره موسیقی فجر حضور داشته باشند.
وی عنوان کرد: ارکستر سمفونیک صدا و سیما ار ارکستر های قدیمی ایران است و از ۲۵ سال پیش به صورت رسمی کار خود را دنبال کرده است.
رهبر ارکستر صدا و سیما توضیح داد: تعداد نوازندگان به همراه گروه کر ۹۰ نفر کادر ارکستر را تشکیل می دهد .
وی پیرامون برنامه ریزی آینده این ارکستر اظهار کرد: قرار است سال آینده در تقویم هنری کشور حضور فعال تری داشته باشیم.
امینی در خصوص همکاری با کراف مورژا توضیح داد: آقای کراف از دوستان قدیمی بنده هستند و یک بار حدود ۹ سال پیش کنسرت ویولن چارکسوف در تالاروحدت اجرا کردیم،
گراف مورژا، تک‌نواز ویولن، ازجمله ویولنیست‌های پیشتاز نسل خود به شمار میرود که از سه سالگی نواختن ویولن‌ را از پدرش آموخته و فارغ‌التحصیل از کنسرواتوار عالی چایکوفسکی است.
امینی درباره سابقه خود گفت: از ۱۹ سالکی در تالار وحدت ویولن ارکستر سمفونیک تهران ،ارکستر ملی ایران بودم و از دانشکده هنر معماری تهران فارِ التحصیل شدم وبعد از آن به پاریس رفتم، دو رشته مدیریت هنری و رهبری ارکستر را خواندم در کشورهای مختلف همچون چین،قزاقستان ،تاجیکستان ،بغداد رهبر ارکستر را به عهده داشتم .
وی درباره اجرای ارکستر سمفونیک صدا و سیما در جشنواره موسیقی فجر عنوان کرد: من به شخصه نباید نظرم را بگویم، اما دبیران جشنواره خیلی تشویق کردند.
در ادامه کراف مورژا سولیست پیرامون اجرا خود گفت: ویولونیست هستم ،در مسکو تدریس میکنم ،برای اجرا به ایران آمدم.
وی ادامه داد: خوشحال هستم، در این جشنواره حضور دارم،البته در سال های گذشته نیز در ایران حضور داشتم.
مورژا توضیح داد: من هرساله حدود ۸۰ اجرا های متفاوت دارم،بیشتر تک نوازی میکنم .
گفتنی است برنامه سپهر آوا کاری از معاونت فضای مجازی رسانه ملی و ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سپهر پخش می شود‌.

اننهای پیام/

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.