پیام رسان سروش ظرفیت 20 میلیون کاربر را فراهم کرده است

سیدمیثم سید صالحی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: کاربرد‌ها و ظرفیت‌های بیشتری هم در پیام رسان سروش در مقایسه با پیام رسان‌های خارجی برای کاربران در نظر گرفته شده است.
وی گفت:: دیگر پیام رسان‌های داخلی هم در پی ایجاد ظرفیت چند ۱۰ میلیونی برای کاربران هستند.
مدیر عامل پیام رسان سروش افزود: کابران پیام رسان سروش از چهار میلیون نفر گذشته است و این نشان دهنده اعتماد مردم به پیام رسان‌های داخلی است.
سید صالحی تصریح کرد: در ارسال و دریافت اطلاعات در امنیت کامل هستیم و به هیچ وجه امکان شنود و برداشت اطلاعات در این پیام رسان وجود ندارد.
وی گفت:: هیچ کدام از پیام رسان‌های داخلی تاکنون هک نشده اند.
مدیر عامل پیام رسان گپ هم در این برنامه گفت:: امنیت پیام رسان‌ها و نرم افزار‌های داخلی در حد بسیار مطلوبی است و از نظر دانش و فناوری امنیتی در این پیام رسان هیچ مشکلی نداریم.
مهدی انجیدنی افزود: این گونه نیست که در طراحی پیام رسان‌های داخلی به طور کامل از تلگرام کپی کرده باشند حتی برخی از پیام رسان‌ها کشور صددرصد بومی و داخلی هستند.
وی گفت:: پیام رسان‌های داخلی شرکت‌های خصوصی هستند که تمام اعتبارشان کاربران آن‌ها به شمار می‌روند و از این رو تمام تلاششان را برای حفظ اطلاعات کاربران انجام می‌دهند.
مدیر عامل پیام رسان بیسفون نیز در این برنامه گفت:: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی هیچ ارگانی اجازه دسترسی به اطلاعات پیام رسان‌های داخلی را ندارد.
مهدی داوری افزود: بر اساس این مصوبه خود پیام رسان‌های داخلی هم نمی‌توانند از اطلاعات کاربران استفاده کنند.
مدیر عامل پیام رسان بیسفون گفت:: این مصوبات کمک می‌کند تا حریم خصوصی افراد حفظ شود.
مرتضی امینی استاد دانشگاه صنعتی شریف هم در این برنامه گفت: محرمانگی، صحت اطلاعات و دسترس پذیری به اطلاعات سه اصل مهم در فضای مجازی و پیام رسان هاست.
وی افزود: پیام رسان‌های داخلی از نظر محرمانگی و صحت اطلاعات در حد مطلوبی هستند.
این استاد دانشگاه صنعتی شریف گفت:: تلگرام از پروتکل استاندارد در رمز گذاری‌ها استفاده نمی‌کند.
امینی افزود: اگر چه از نظر تئوری ایراد‌هایی به رمز گذاری‌ها در تلگرام وارد است، اما تا کنون در عمل مشکلی در آن بوجود نیامده است.
وی گفت:: پیام رسان‌های داخلی از پروتکل‌های استانداردی استفاده می‌کنند که مورد استفاده بانک هاست.
این استاد دانشگاه افزود: پیام رسان‌های خارجی داده هایشان را در سرور‌هایی ذخیره می‌کنند که به هیچ عنوان رمز گذاری شده و غیر قابل دسترس نیستند و پیام رسان‌های داخلی هم همین گونه هستند.
امینی گفت: پیام رسان‌های خارجی اگر حکم قضایی ایرانی در قبال جرمی باشد زیر بار ارائه اطلاعات نمی‌روند در حالی که کسانی که از پیام رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند از پشتوانه حقوقی برخوردارند.
وی افزود: استفاده از پیام رسان‌های داخلی علاوه بر کاهش هزینه‌های اینترنت کاربران، اطلاعات و داده‌های آن‌ها را هم در داخل کشور حفظ می‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.